Perski nie gryzie – podręcznik dla początkujących

W lutym 2017 na polskim rynku ukazał się podręcznik do nauki języka perskiego, którego jestem autorką. Podręcznik z serii „Nie gryzie” → Wydawnictwa Edgard powstawał od października 2015. Korektę książki przeprowadziła moja koleżanka po fachu, → Małgorzata Wróblewska, a testowała go „na własnej skórze” Paula Szczepańska z Wydawnictwa Edgard. Książce towarzyszy płyta CD z nagraniami tekstów i słówek czytanych przez native speakerkę. Patronat nad publikacją objęło → Muzeum Azji i Pacyfiku. Na kwiecień 2017 planowany jest wieczorek autorski, współorganizowany przez Muzeum.

Książkę można zakupić na stronie → Wydawcy. Będzie ją można również zakupić stacjonarnie, w Empikach, Świecie Książki i innych księgarniach, które prowadzą sprzedaż publikacji Wydawnictwa Edgard.


Informacja prasowa (opis książki):

Perski nie gryzie! (Książka + CD Audio)

Unikalna metoda aktywnej nauki

Unikalny kurs do samodzielnej, aktywnej nauki języka perskiego przeznaczony jest dla osób początkujących, które chcą szybko i skutecznie opanować podstawy języka na poziomie komunikatywnym.

Wyjątkowa metoda nauki opiera się na rozwiązywaniu licznych ćwiczeń trenujących wszystkie kompetencje językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie. Dzięki niej poznasz niezbędne słownictwo podzielone na 40 interesujących kategorii, podstawy gramatyki i gotowe zwroty konwersacyjne.

W 13 rozdziałach tematycznych znajdziesz ciekawe teksty, przystępnie wyjaśnioną gramatykę, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, porcję słówek, liczne ćwiczenia leksykalne i gramatyczne, a także ciekawostki o Iranie. Na końcu każdego rozdziału umieszczono specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach tłumaczeń ważnych lub trudnych słów i wyrażeń.

Dołączona gratis płyta CD Audio z ponad 70 minutami nagrań profesjonalnych lektorów pomaga w nauce poprawnej wymowy i skutecznym zapamiętywaniu niezbędnych słów i zwrotów.

Perski NIE GRYZIE! to kurs, z którym:

  • poznajesz użyteczne słownictwo
  • trenujesz znajomość gramatyki
  • uczysz się gotowych wzorców konwersacyjnych
  • ćwiczysz poprawną wymowę dzięki nagraniom na płycie CD Audio
  • poznajesz współczesny, codzienny język perski

Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki i przekonaj się, że perski nie gryzie!


Katarzyna Javaheri-Szpakiranistka. Pracowała jako tłumacz i nauczyciel języka perskiego. Była dyrektorem polsko-afgańskiej spółki Ariana Trade Group. Prowadziła lektorat języka perskiego w Wyższej Szkole Ateneum w Gdańsku. Współautorka „Współczesnego słownika persko-polskiego” oraz „Polskiej bibliografii iranistycznej”. Obecnie pracuje m.in. nad słownikiem polsko-perskim. Prowadzi blog językowy www.jezykperski.pl oraz profil na Facebooku i Instagramie @kursperskiego.